Toyota Zielona Góra

Ukrainiec wiózł imigrantów z Egiptu do Niemiec. Wpadł w Gubinie. Grozi mu 8 lat więzienia

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do przywiezienia obywateli Egiptu na przejście graniczne w Gubinie. I

Nawet 8 lat więzienia grozi 26-letniemu obywatelowi Ukrainy, który wspólnie z innymi osobami organizował przemyt imigrantów do Niemiec. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do zatrzymania 26-letniego obywatela Ukrainy doszło, 15 listopada, w Gubinie. Został zatrzymany w volkswagenie passacie wraz z czterema obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terenie Polski. Wiózł ich do Niemiec.

Nad sprawą pracowali policjanci gubińskiego komisariatu. – Zbierali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutu obywatelowi Ukrainy, związanego z organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do przywiezienia obywateli Egiptu na przejście graniczne w Gubinie. I nie był to jego pierwszy przewóz osób, które nielegalnie chciały przekroczyć granicę do Niemiec.

Policjanci złożyli do prokuratury wniosek o tymczasowe zabezpieczenie volkswagena, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do przestępstwa.

W czwartek, 18 listopada, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 26-latka trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara do lat 8 więzienia.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl