Uwaga kierowcy. Na drogach fatalne warunki do jazdy. Noga z gazu

  Zielonogórska policja przypomina kierującym o tym, żeby zachowali ostrożność i rozwagę podczas jazdy w związku z fatalnymi warunkami na drogach miasta i powiatu. – Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do trudnych warunków panujących aktualnie na drogach – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

  Nocne opady śniegu mocno utrudniły jazdę po drogach powiatu zielonogórskiego, a ich efektem były już dwa poranne zdarzenia. Zielonogórscy policjanci zwracają się z prośbą do kierujących o ostrożną jazdę oraz dostosowanie prędkości i stylu jazdy do panujących na drogach warunków. – Osoby, które nie czują się pewnie jeżdżąc w trudnych warunkach, gdy drogi są oblodzone i śliskie po opadach śniegu, powinny zrezygnować z wyjazdu swoim samochodem – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Nocne opady śniegu spowodowały pogorszenie warunków na drogach, na których zrobiło się biało i ślisko. Niestety, na efekty pogarszającej się sytuacji drogowej nie trzeba było długo czekać. Już z samego rana zielonogórska drogówka jechał do dwóch kolizji. Zdarzenie ze skrzyżowania ulic Wyszyńskiego,. Wojska Polskiego i Zacisza znacznie utrudniło ruch.

  Jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji zimą jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. – W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu – mówi podinsp. Stanisławska.

  Pamiętajmy również o odśnieżaniu karoserii samochodu, szyb oraz świateł.

  Toyota Zielona Góra