Toyota Zielona Góra

Wieźli samochodem niemal tysiąc działek amfetaminy. Są znani policji

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy samochodem przewozili niemal tysiąc „działek” amfetaminy. Kierowca w dodatku złamał sądowy zakaz prowadzenia. Obaj zostali aresztowani. Grozić im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci kryminalni komendy w Międzyrzeczu w niedzielę, 9 sierpnia, zatrzymali do kontroli kierującego seatem. Podczas przeszukania znaleziono prawie pół kilograma amfetaminy. Dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się w samochodzie, zostało zatrzymanych. Okazało się, że prowadzący pojazd 37-letni mężczyzna złamał sądowy zakaz orzeczony przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.

Podczas przeszukania mieszkania drugiego z mężczyzn, 31-letniego mieszkańca gminy Międzyrzecz, policjanci zabezpieczyli niewielkie ilości marihuany. – Obaj są doskonale znani międzyrzeckim stróżom prawa. Na wniosek prokuratury sąd aresztował ich na okres trzech miesięcy – mówi st. asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może im grozić kara do 10 lat więzienia.

To kolejna udana akcja międzyrzeckiej policji. W lipcu zatrzymali dwie osoby, zabezpieczyli 121 krzaków konopi indyjskich i 79 tabletek tzw. ecstasy. Był to efekt wspólnych działań policjantów z Międzyrzecza i Gorzowa. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty za uprawę konopi oraz posiadanie narkotyków, za co grozi im kara do 3 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra