Toyota Zielona Góra

Włamali się do gminnego budynku i ukradli 27 worków z węglem

Ukradli 27 worków z węglem we Wschowie.

Wschowscy kryminalni wpadli na trop dwóch mężczyzn, którzy okradli nieczynny budynek należący do gminy. Łupem sprawców padły między innymi worki z węglem, armatura sanitarna, elementy instalacji elektrycznej. Straty wyceniono na 2,5 tys. zł. Zatrzymani w wieku 41-lat i 45-lat trafili do policyjnego aresztu.

W miniony piątek, 28 października, dyżurny wschowskiej policji otrzymał od pracownika wschowskiego magistratu zgłoszenie o włamaniu do nieczynnego budynku mieszczącego się we Wschowie. Pracownicy gminy odwiedzali go sporadycznie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W dniu zgłoszenia ustalono, że nieznany sprawca bądź sprawcy włamali się do budynku. Z pomieszczeń zniknęły między innymi baterie umywalkowe, grzejniki oraz 27 worków z węglem. Ukradli tez elementy instalacji elektrycznej.

Ukradli 27 worków z węglem

Straty wyceniono na 2,5 tys. zł. Wschowscy kryminalni podjęli czynności, które doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu wschowskiego mających związek ze zdarzeniem. Mężczyźni w wieku 41-lat i 45-lat zostali zatrzymali i trafili do policyjnej celi. Przyznali się do włamania i złożyli w sprawie obszerne wyjaśnienia. Część wyniesionych z budynku przedmiotów zdążyli już sprzedać.

Toyota Zielona Góra