Toyota Zielona Góra

Wpadł Piotr M. poszukiwany siedmioma listami gończymi

Zielonogórscy policjanci zatrzymali Piotra M., który jest poszukiwany siedmioma  listami gończymi przez sądy i prokuratury w kilku miastach za oszustwa. 39-letni mężczyzna przyjechał z zagranicy, gdzie od kilku lat mieszkał, policjanci odnaleźli go na terenie posesji w jednej z podzielonogórskich miejscowości. Piotr M. trafił do aresztu śledczego w Zielonej Górze.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań policji. – Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych i 300 poszukiwanych przez sądy, prokuratury czy inne jednostki policji. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę – mówi podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jednym z takich poszukiwanych jest 39-letni Piotr M., który za przestępstwa poważnych oszustw i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości poszukiwany był przez prokuratury w Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze oraz sądy w Łodzi i Zielonej Górze. Wydano za Piotrem M. siedem listów gończych. 39-latek w 2007 roku wyjechał za granicę do Niemiec i do Francji, gdzie mieszkał i pracował.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Zielonej Górze w ubiegły piątek (12.04) operacyjnie zdobyli informację, że Piotr M.  przyjechał do Polski i jest u rodziny w jednej z podzielonogórskich miejscowości. Tam został zatrzymany tego samego dnia. Policjanci po zatrzymaniu odwieźli Piotra M. do aresztu śledczego w Zielonej Górze, gdzie będzie oczekiwał na rozprawy sądowe i prokuratorskie przesłuchania

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi