Samochody.pl - poscigi.pl

Wpadł poszukiwany 34-latek. Trafił do więzienia na ponad sześć lat

Kryminalni krośnieńskiej komendy dzięki współpracy z policją niemiecką, zatrzymali 34-latka. Był poszukiwany, a Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał za nim wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Teraz odsiedzi karę 6 lat i 4 miesięcy więzienia.

Krośnieńscy kryminalni poszukiwali 34-letniego mieszkańca powiatu, za którym wydano sześć listów gończych. Był poszukiwany przez Sądy Rejonowe w Krośnie Odrzańskim, Rawiczu, Głowie oraz Prokuraturę Rejonową w Słubicach do spraw dotyczących kradzieży z włamaniem do samochodu oraz niestosowanie złamania sądowego zakazu prowadzenia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci szukając 34-latka wykonali wiele czynności operacyjnej, wiele sprawdzeń, w trakcie  których ustalili, że może ukrywać się na terenie Niemiec. Informacja ta został przekazana została za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku do policji niemieckiej.

Czytaj też – Makabryczny finał poszukiwań. Strażacy wyłowili ciało

– Międzynarodowa wymiana informacji i współpraca w zakresie zwalczania przestępczości przygranicznej przyniosła efekty – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie Niemiec jako podejrzany o dokonanie przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci mając wiedzę o sytuacji, wystosowali do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim wniosek o rozważenie zasadności wydania za 34-latkiem Europejskiego Nakazu Aresztowania, żeby mógł odbyć karę 6 lat i 4 miesięcy więzienia.  

Zgodnie z procedurą wniosek przekazany został do Sądu Okręgowego  w Zielonej Górze, który rozpatrzył go pozytywnie. W środę, 13 marca, mężczyzna został w ramach ekstradycji przekazany organom ścigania w Polsce, a następnie osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe lata.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl