Wpadło sześciu pijanych kierujących, w tym jeden z dożywotnim zakazem prowadzenia

Krośnieńska drogówka podsumowała działania „Majowy weekend”. Dla policjantów był okres wytężonej pracy. W tym czasie na szczęście nie doszło żadnego do wypadku drogowego oraz nie odnotowano żadnego zdarzenia w związku z odbywającymi się imprezami.

Od piątku, 28 kwietnia do czwartku, 4 maja krośnieńscy policjanci zatrzymali sześciu pijanych kierowców. W dodatku jeden z kierowców  miał sądowy dożywotni zakaz prowadzenia, który złamał.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wśród zatrzymanych do kontroli osób, było dwóch pijanych rowerzystów. Za jazdę swoja jazdę zapłacą po 2,5 tys. zł.

Wpadło sześciu pijanych kierowców

Pijanych kierujących czekają sprawy w sądzie. Grożą im kary do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata oraz grzywny do 30 tys. zł. Dodatkowo kierującemu z dożywotnim zakazem grozi kara do 5 lat więzienia za jego złamanie.

To nie koniec. Za swoją lekkomyślność zapłaci kolejne pięć osób. Jedna kierowała osobówką mimo sądowego zakazu, a pozostali nie mieli uprawnień do kierowania. Oni również za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Czytaj też – Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. Zginęła 21-latka. Licznik opla zatrzymał się na 180 km/h (ZDJĘCIA)

Podczas prowadzonych majowych działań policjanci drogówki z Krosna Odrzańskiego ujawnili 122 wykroczenia drogowe. – Z czego połowa dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.