Wstrętna kradzież. Złodziejka zabrała portfel klientki banku

Zaledwie kilkadziesiąt minut wystarczyło sławskim mundurowym na ustalenie personaliów kobiety, która w piątek, 3 września, ukradła z banku zostawiony na kanapie portfel. Łupem 50-latki padły pieniądze, karty bankomatowe na sumę blisko 2,5 tys. zł.

W miniony piątek, 3 września, sławscy mundurowi otrzymali informację o tym, że w jednym z banków w Sławie zgłoszono kradzież portfela z pieniędzmi. – Sławscy kryminalni postanowili tą sprawę jak najszybciej wyjaśnić, zatrzymać sprawcę i odzyskać mienie w kwocie blisko 2,5 tysiąca złotych – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z relacji zgłaszającej wynikało, że po wypłacie sporej sumy pieniędzy w punkcie kasowym pozostawiła portfel na fotelu i wyszła. Wtedy zabrała go złodziejka.

Sławscy kryminalni analizując okoliczności zdarzenia oraz wizerunki osób, które przebywały w banku wytypowali 50-letnią mieszkankę gminy Sława. Po kilkudziesięciu minutach stali przed drzwiami jej domu.

50-latka była zaskoczona wizytą mundurowych. Kobieta był kompletnie pijana. Wydmuchała 2,5 promila alkoholu. Kobieta trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. Skradzione przedmioty trafiły do właścicielki.

Toyota Zielona Góra