Wyrwali i zniszczyli zabytkowy krzyż w Stypułowie, bo… chcieli się na nim pohuśtać

fot. Lubuska policja

Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat chcieli pohuśtać się na ramionach zabytkowego krzyża w Stypułowie. Niestety wyrwali go. Za znieważenie publiczne przedmiotu kultu religijnego grozi im kara nawet do 2 lat więzienia.

Policjanci z Komisariat w Kożuchowie zostali powiadomieni o tym, że w Stypułowie doszło do znieważenia przedmiotu kultu religijnego. Z przekazanej informacji wynikało, że młodzi ludzie mieli przewrócić krzyż, kiedy postanowili pohuśtać się na jego ramionach. Sprawcy po wyrwaniu krzyża z podłoża wyrzucili go na drogę wojewódzką nr 296. – Kryminalni oraz dzielnicowy przeprowadzili szereg czynności, które doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzanych – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz – Kozłowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Sprawcy to dwaj mieszkańcy gminy Kożuchów w wieku 19 i 20 lat. Obaj wcześniej nie karani. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli obszerne wyjaśnienia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi komisariat w Kożuchowie pod nadzorem prokuratury w Nowej Soli. Za znieważenie publiczne przedmiotu kultu religijnego grozi im kara do 2 lat więzienia.