Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wzdłuż obwodnicy południowej Zielonej Góry biegnie ścieżka dla rowerzystów. To dzięki uporowi radnego Górskiego

Ścieżki rowerowe, to zasługa działań radnego Roberta Górskiego. Od wielu lat zajmuje się budowami ścieżek rowerowych w Zielonej Górze oraz okolicach.

– Przy części tej drogi będzie nowa ścieżka rowerowa. Połączy rondo Racula z rondem Jędrzychów, a z stamtąd już można śmigać do Zatonia – informuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Przy obwodnicy będzie nowa ścieżka rowerowa. Połączy ona rondo Racula z rondem Jędrzychów, a z stamtąd jest już lubiana przez zielonogórzan ścieżka do Zatonia.

– Buduje się już ścieżka Zatonie–Nowa Sól. Robi się coraz cieplej, więc jak znam życie za chwilę na ścieżkach pojawi się masa rowerzystów – napisał na facebooku Janusz Kubicki prezydent Zielonej Góry.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ścieżki rowerowe, to zasługa działań radnego Roberta Górskiego. Od wielu lat zajmuje się budowami ścieżek rowerowych w Zielonej Górze oraz okolicach. – Walczy, sprawdza, koryguje, jest na ich budowanie – podkreślił prezydent Kubicki.

– Cały czas rozbudowujemy sieć dróg dla rowerów w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. Nowa trasa wzdłuż obwodnicy południowej między rondami w Raculi i na Jędrzychowie spina istniejące już ścieżki dochodzące do nich z obu stron. Łącznik będzie wykorzystywany również przez rowerzystów, którzy niedługo skorzystają z właśnie powstającej drogi dla rowerów Zatonie-Niedoradz-Otyń-Nowa Sól. Przed oficjalnym otwarciem obwodnicy południowej planujemy zrobić wzdłuż niej rajd rowerowy dla mieszkańców Zielonej Góry – mówi radny Górski.

Czekamy na otwarcie nowej obwodnicy oraz ścieżki rowerowej. To już 15 kwietnia.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl