Z Babimostu polecimy do Egiptu, Turcji, Tunezji oraz Albanii

Od początku roku Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło już blisko 22 tys. pasażerów. To rekordowy wynik w historii portu, do czego z pewnością przyczyniła się atrakcyjna siatka połączeń.

W piątym miesiącu roku Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło dokładnie 5.478 osób. Od stycznia do końca maja z usług portu w Babimoście skorzystało 21.759 podróżnych. To o 14 tys. więcej niż w tym samym okresie 2019 roku, kiedy lotnisko obsłużyło 7.757 pasażerów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W maju z lubuskiego portu kontynuowano loty regularne do Warszawy na pokładzie maszyn PLL LOT oraz rejsy czarterowe do Marsa Alam w Egipcie (do 15 maja).

Pod koniec miesiąca w siatce połączeń z Babimostu pojawiły się kolejne kierunki: turecka Antalya, tunezyjska Enfidha i egipska Hurghada, do których będą realizowane rejsy przez okres wakacyjny. Od połowy czerwca z Zielonej Góry polecieć będzie można też do Tirany w Albanii.

W sezonie wakacyjnym z lubuskiego portu połączenia realizowane będą w pięciu kierunkach, regularne do Warszawy i czarterowe do: Antalyi, Hurghady, Enfidhy i Tirany. Wycieczki z wylotem z Lotniska w Babimoście oferują obecnie biura podróży: Coral Travel, ITAKA i Rego Bis.