Zaatakował rodziców nożem. Policjanci musieli go obezwładniać

W sobotę, 17 października, wschowscy policjanci interweniowali wobec młodego mężczyzny, który groził nożem członkom rodziny i chciał odebrać sobie życie. Policjanci obezwładnili agresywnego napastnika. Mężczyzna trafił do szpitala w asyście policjantów.

O niepokojącym zdarzeniu pomiędzy członkami rodziny został powiadomiony dyżurny wschowskiej policji tuż przed godziną 15.00. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że zamieszkujący z nimi syn wszczął awanturę i groził im nożem. – Ponadto odgrażał się, że sam targnie się na swoje życie – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie.

Wezwany na miejsce patrol mł. asp. aspirat Marek Łaszczyński i st. sierż. Bartosz Głuch widząc zachowanie młodego mężczyzny, jego potęgującą agresję i przemoc, postanowili jak najszybciej odseparować go od pozostałych członków rodziny. Młody mężczyzna na widok policjantów ruszył w kierunku okna i w tym momencie został zatrzymany przez mundurowych.

Dyżurny wschowskiej policji asp. sztab. Daniel Krawczyk na miejsce wysłał karetkę pogotowia ratunkowego. Młody mężczyzna trafił do szpitala. Z obawy na mogące pojawić się z jego strony ataki agresji asystę w przewiezieniu udzielili wschowscy mundurowi.