Toyota Zielona Góra

Zabójcza fala na Odrze w regonie. Tysiące padniętych ryb. Ludzie są przerażeni. Koła wędkarskie radzą nie dotykać ryb ani wody (FILM, ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW)

Tysiące padniętych ryb od Nowej Soli do Słubic. Woda z pianą, miejscami cuchnąca. Nikt nic nie wie, tymczasem strach narasta. Sytuacja jest bardzo poważna.

O martwych rybach w Odrze we wtorek, 9 sierpnia, zaalarmowali nas przerażeni wędkarze. Informowali, że w rzece na wysokości Nietkowa są setki padniętych ryb.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

We wtorek wędkarze pojechali nad Odrę w Nietkowie. Tam zastali przerażający widok. – W wodzie są setki padniętych ryb – piszą do nas wędkarze.

Okazuje się, że padnięte ryby są wszędzie. – Tak samo jest w Nowej Soli – alarmuje czytelnik. Inna osoba wskazuje, że padnięte ryby są również w Cigaciach i Krośnie Odrzańskim.

Po południu zabójcza fala dotarł już do przygranicznych Słubic. Tymczasem nikt nic nie wiem. Nie ma żądnej informacji temat tego, co może zabijać ryby w Odrze. Ludzie są przerażeni i mówią o katastrofie ekologicznej. – Do Odry musiała dostać się jakaś zabójcza substancja lub wpłynęło coś skażonego – mówią czytelnicy.

Zarząd Koła PZW Kleń w Głogowie informuje, że ze względu na zatrucie rzeki Odry zalecane jest niedotykanie ryb i wody, a ponadto wyprowadzanie psów grozi groźnym zatruciem naszych pupili.

Dziękujemy wędkarzom i wszystkim służbom za szybką reakcję w sprawie ww. zatrucia. Ponadto jeżeli ktoś posiada zdjęcia oraz nagrania prosimy o przesłanie ich na maila [email protected] które niezbędne są do udokumentowania skali szkód.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Reklama pościgi