Zaciągnął na ciocię 78 pożyczek na ponad 100 tys. zł. Próbował wziąć jeszcze… 98 pożyczek

41-letni mieszkaniec gminy Koło (woj. wielkopolskie) usłyszał 176 zarzutów, w tym 78 zarzutów oszustwa oraz 98 zarzutów usiłowania oszustwa. Mężczyzna chciał „dorobić się” na wyłudzaniu pożyczek na dane swojej ciotki.

41-latek po tym jak zdobył dane dostępowe do konta bankowego swojej ciotki wpadł na pomysł jak szybko i łatwo zdobyć gotówkę. Mężczyzna podając we wnioskach internetowych dane swojej ciotki zaczął zaciągać pożyczki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mieszkaniec gminy Koło na początku zaczął budować historię kredytową. Spłacał drobne pożyczki kolejnymi zaciągniętymi pożyczkami tak, aby mógł wnioskować o coraz to większe kwoty. Do pewnego momentu szło mu całkiem nieźle i udało mu się zaciągnąć pożyczki na łączną kwotę prawie 102 tys. zł.

Po tym jak do pokrzywdzonej zaczęły wpływać ponaglenia z banków postanowiła ona złożyć zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa. Na początku kobieta ustaliła, że zawarto na jej dane tylko kilka pożyczek.

Dzięki pracy policjantów z referatu do walki z przestępczością gospodarczą udało się ustalić, że podejrzany zaciągnął 78 pożyczek na łączną kwotę prawie 102 tys. zł oraz usiłował zaciągnąć 98 pożyczek na łączną kwotę przeszło 103 tys. zł.

Mężczyzna w trakcie prowadzonego postępowania przyznał się do winy i za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Toyota Zielona Góra