Zamknięto oddział chirurgii szpitala w Sulechowie. Ma być covidowy. – Mam umrzeć w domu – pisze pacjent chorujący na nowotwór

Zamknięto oddział chirurgii szpitala w Sulechowie

Zamknięto oddział chirurgii szpitala w Sulechowie. – Miałem mieć operację nowotworową i co teraz. Mam po prostu umierać w domu – pisze załamany czytelnik. Sprawa dotyczy większości pacjentów z pilnymi zabiegami onkologicznymi. Po decyzji wojewody o przygotowaniu sulechowskiego szpitala do leczenia pacjentów z koronawirusem dyrekcja wyłączyła cały oddział.  

Do redakcji poscigi.pl napisał pacjent szpitala w Sulechowie. – Choruję na nowotwór, miałem mieć bardzo pilną operację i właśnie dowiedziałem się, że jej nie będzie – pisze rozżalony czytelnik. Powodem jest zamknięcie oddziału chirurgii szpitala w Sulechowie. To jeden trzech najlepszych oddziałów chirurgii onkologicznej w regonie. Niestety planowane operacje odwołano wielu pacjentom.

Chirurdzy z oddziału mają stać się „zakaźnikami” zajmującymi się pacjentami z koronawirusem. – A ja mam po prostu umierać w domu, bez żadnej pomocy – pisze nasz czytelnik.

Decyzją wojewody szpital w Sulechowie ma zając się leczeniem pacjentów z koronawirusem. Dyrekcja szpitala zamknęła cały oddział chirurgii przekształcając go na covidowy. Tymczasem ma być zapewnionych 128 łóżek. – Po co zamykać cały oddział chirurgii i odcinać ciężko chore osoby od niezbędnej im pomocy – dowiadujemy się od personelu szpitala.

Personel podkreśla, że w szpitalu są już zabezpieczone oddziały z łóżkami dla pacjentów covidowych i nie są zapełnione. Np. na ginekologii są łóżka dla pacjentów covidowych i miejsca dla chorych ginekologiczne. – Możemy przecież leczyć pacjentów covidowyc i tych, którzy potrzebują pilnych zabiegów – zaznacza personel szpitala.

Lecznica jest doskonale przygotowana na pacjentów z koronawirsem. Są nawet specjalne śluzy. W przypadku pacjentów onkologicznych czas gra olbrzymią rolę. Im szybciej pacjent zostanie zoperowany, tym lepiej.

Zapytaliśmy o konieczność wyłączenia całego oddziału dyrekcję szpitala. – Napisałam w tej sprawie odwołanie od decyzji do wojewody i czekam na odpowiedź – mówi Beata Kucuń, dyrektor sulechowskiego szpitala. Zaznacza, że decyzja o zamknięciu oddziału chirurgii onkologicznej nie zależała od niej.

Zielonogórski NFZ około godz. 16.00 poinformował nas, że oddział chirurgii pozostanie. covidowym. Wszyscy pacjenci, którzy nie wiedzą co mają robić, mogą skontaktować się z NFZ w Zielonej Górze, który pomoże im znaleźć miejsca w innych szpitalach.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Stacja kontroli pojazdów Kargowa