Zatrzymany 19-latek bez uprawnień i „na podwójnym gazie” uciekając policjantom uszkodził 3 pojazdy

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez uprawnień i znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu, a także o spowodowanie kolizji. Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie samochodem bez uprawnień i znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu, a także spowodowanie kolizji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mundurowi w trakcie nocnego patrolu zwrócili uwagę na pojazd marki Seat, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli, wobec czego przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali mu sygnał do zatrzymania. Kierujący jednak tylko przyspieszył i podjął ucieczkę.

Funkcjonariusze ruszyli za nim. Kierujący próbując uniknąć zatrzymania, nagle skręcił w drogę poprzeczną, po czym stracił panowanie nad pojazdem uderzając w krawężnik, a następnie w 3 zaparkowane na poboczu auta. Wtedy porzucił samochód i podjął ucieczkę pieszo. Policjanci jednak dogonili go i zatrzymali. Uciekinierem okazał się być 19-letni jeleniogórzanin, który kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień, a do tego znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

19-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.