Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zdesperowany mężczyzna zadzwonił na policję. Liczyła się każda minuta

Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i zagroził, że w ciągu kilku minut zrobi sobie krzywdę. Policjanci musieli szybko ustalić miejsce jego przebywania. Działania dyżurnego i patrolu doprowadziły do odnalezienie mężczyzny. Od tragedii dzieliły chwile.

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą dramatyczne zgłoszenie otrzymali w niedzielę, 24 marca, około godziny 3:00. Mężczyzna potrzebował pomocy i zagroził, że zrobi sobie krzywdę. – Takie zgłoszenia traktowane są przez policjantów niezwykle poważnie i priorytetowo. Policjanci wiedzieli, ze należy działać szybko, by nie doszło do tragedii – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W tej sytuacji skutecznie zadziałali dyżurny oraz patrol. Mężczyzna przekazał tylko szczątkowe informacje na temat tego, gdzie jest. Funkcjonariuszom udało się jednak wytypować miejsce, w którym zgłaszający może się znajdować.

Starszy sierż. Łukasz Musiał oraz post. Mariusz Piechowiak w ostatnim momencie znaleźli mężczyznę w jednym z kostrzyńskich parków. – Na szczęście nic mu się nie stało i otrzymał od służb niezbędną pomoc – mówi kom. Jaroszewicz.

Informacja dla osób potrzebujących pomocy

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu całodobowo.

116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl