Toyota Zielona Góra

ZIELONA GÓRA Chcieli zapłacić za paliwo fałszywymi banknotami euro (ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę, którzy na jednej ze stacji benzynowych chcieli zapłacić fałszywymi banknotami euro. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli 75 fałszywych banknotów euro.

W sobotę, 18 lipca, na jedną z zielonogórskich stacji benzynowych samochodem bmw przyjechały cztery młode osoby. Kierowca po zatankowaniu pojazdu poszedł zapłacić za paliwo. Kasjerka przyjmująca pieniądze od razu zorientowała się, że banknoty o nominale 20 euro, które otrzymała od klienta ,są fałszywe i powiadomiła policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, który miał przy sobie 4 fałszywe banknoty. – Podczas kontroli pasażerów, policjanci znaleźli u 24-letniego mężczyzny 21 podobnych fałszywek – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Policjanci zatrzymali wszystkie osoby z bmw. To trzej mężczyźni w wieku od 19 do 24 lat oraz 23-letnia kobieta. – W wyniku przeprowadzonych przeszukań w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli kolejne fałszywe banknoty. W sumie zabezpieczyli 75 sztuk – mówi podinsp. Barska.

Zatrzymane osoby zostały przesłuchane. Przedstawiono im zarzuty usiłowania oszustwa, za co grozi im kara do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora osoby trafiły pod policyjny dozór. Policjanci ustalili, że zdążyli już wcześniej zapłacić fałszywymi banknotami na terenie powiatów lubińskiego i polkowickiego.

Zostań kierowcą bolta