ZIELONA GÓRA Kontrole policji i straży miejskiej w parkach, na rynku i w autobusach

Zielonogórscy policjanci razem ze strażą miejską na okrągło patrolują miasto w związku z obostrzeniami dotyczącymi zakazu wychodzenia z domówi oraz gromadzenia się w grupach. Kontrolowane są również autobusy pod kątem liczny przewożonych osób.

W piątek, 3 kwietnia, zielonogórscy policjanci wraz ze straż miejska kontrolowali miasto pod kątem obostrzeń zakazu przemieszczania się. – Jak na razie nie było żadnych mandatów. Policjanci jednak pouczali i instruowali osoby jak mają się zachowywać – mówi podinsp. Małgorzat Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Strażnicy miejscy wspólnie z policjantami wyprosili kilka osób z parku 1000 Lecia. Nie odnotowano żadnych osób nieletnich, które kręciłyby się mieście lub osiedlach. Nie było też ludzi stojących w grupach. Kilka razy strażnicy miejscy nakazali ludziom zachowanie większych odstępów od siebie.

Strażnicy miejscy wspólnie z policjantami zajęli się również kontrolami w autobusach pod kątem liczby przewożonych osób. Podczas kontroli również nie wykryto żadnych nieprawidłowości.