Zielona Góra. Na Winobranie 2024 brakuje miliona złotych i to bez dużej sceny

Okazuje się, że w miejskim budżecie nie ma pieniędzy na organizację tegorocznego Winobrania w Zielonej Górze. Jest deklaracja władz miasta dotycząca miliona złotych ale to nie wystarczy na dużą scenę.

Winobranie w tym roku odbędzie się w dniach 7-15 września. – W miejskiej kasie nie zostały zabezpieczone pieniądze na organizację Winobrania – mówi radny Robert Kornalewicz.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W piątek w ratuszu odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Kultury i Sportu. Dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury Agata Miedzińską powiedział, że na organizacje Winobrania potrzeba milion złotych. Tych pieniędzy nie ma jednak w budżecie miasta.

Milion złotych zapewni małą scenę oraz inne imprezy odbywające się na Winobraniu. – Na dużą scenę i gwiazdy potrzeba dodatkowe 1,3 ml zł – mówiła dyrektor Miedzińska.

Winobranie 2024. Nie ma pieniędzy na imprezę

Radny Frątczak zapewnia, że Winobranie się odbędzie. – Jest już deklaracja prezydenta Zielonej Góry w sprawie miliona złotych na organizację Winobrania – mówi radny Frątczak.

Władze miasta muszą jednak poszukać pieniędzy w swojej kasie. – I nie jest powiedziane, że nie będzie dużej sceny, ale rzeczywiście na dziś tych pieniędzy nie ma – mówi Frątczak.

W komisji brał udział radny Rafał Kasza. – Uspakajam mieszkańców i wszystkich zainteresowanych Winobraniem 2024. Na pewno odbędzie się. Zostaną przesunięte środki z budżetu miasta na to wydarzenie. To nasza kulturalna marka na cały kraj. Nie wyobrażam sobie, aby tego wydarzenia nie było w naszym mieście – mówi radny Radny.