Zielona Góra. Zmiana rozkładu jazdy autobusów

Od soboty, 22 czerwca, Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze zmienia rozkład jazdy. Popularna „8” pojedzie na Botaniczną, a „0” dojedzie na Zawadzkiego „Zośki”.

Autobusy linii 101 większością kursów zamiast do parkingu przy Palmiarni dojadą do centrum przesiadkowego przy dworcu głównym zapewniając tym samym przesiadki na inne linie autobusowe. Część kursów nadal będzie realizowanych do parkingu przy Palmiarni.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Druga planowana zmiana dotyczy tras linii 0 i 8 na końcowym ich odcinku. Trasa linii 0 nadal będzie rozpoczynać się z ulicy Wrocławskiej, a 8 z osiedla Śląskiego. Autobusy bez zmian dojadą do ulicy Wyszyńskiego (przystanek „Wiśniowa”) .

Po obsłużeniu przystanku „Wiśniowa” 0 zamiast do pętli przy ul. Botanicznej dojedzie do ul. Zawadzkiego Zośki, natomiast 8 zamiast do ulicy Zawadzkiego Zośki do ul. Botanicznej.

Zmiana rozkładu jazdy autobusów w Zielonej Górze

– Zmiana w rozkładzie poprawi dostępność do komunikacji miejskiej dla większej grupy pasażerów – mówi Jacek Newelski, kierownik działu przewozów w MZK. I dodaje: Pasażerowie korzystający z linii 8 na odcinku od os. Śląskiego do ul. Podgórnej w dalszym ciągu będą mogli bezpośrednio dojechać do pętli przy Zawadzkiego „Zośki” autobusami linii 14, natomiast zyskają nowe bezpośrednie połączenie z ulicą Botaniczną (do tej pory autobusy linii 8 i 14 dojeżdżały w to samo miejsce – do ulicy Zawadzkiego „Zośki”).

W sezonie letnim wybrane kursy linii 8 będą wydłużone do Kąpieliska H2Ochla.

Do czerwca przyszłego roku MZK postawi minimum sześć punktów socjalnych. To miejsca, w których kierowcy odpoczną podczas przerwy. Przewoźnik wprowadza w życie ministerialne rozporządzenie. Kontenery pojawią się w miejscach, gdzie są ładowarki dla autobusów. To pozwoli zasilić punkty socjalne w energię.

I właśnie z tego powodu część linii autobusowych zmieni trasę i zakończy bieg w miejscu, w którym staną kontenery.