Zielonogórzanin niemal spowodował wypadek. Gonił go kierowca. 43-latek stracił prawo jazdy

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 11 maja, w Krośnie Odrzańskim. Kierowca audi zmusił do hamowania innego kierowcę, który przez to wpadł w poślizg. Mężczyzna ruszył za piratem drogowym i zawiadomił policję.

Kierujący audi A3 na nowosolskich numerach rejestracyjnych wyprzedzał samochody na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego. Swoim niebezpiecznym manewrem zmusił kierującego do gwałtownego hamowania i skrętu. Z tego powodu samochód wpadł w poślizg i niemal doszło do wypadku. Audi odjechało, ale kierujący ruszył za samochodem. Po drodze zawiadomił krośnieńską policję i wskazał kierunek, w którym jedzie audi.

Kierowca audi po chwili zorientował się, że jedzie za nim osobówka i zaczął uciekać. Nie udało mu się. Został zatrzymany przez krośnieńską drogówkę. Nie ukrywał, że wie co zrobił. W dodatku przyznał, że spodziewa się zatrzymania prawa jazdy, bo to nie jego pierwsze takie zdarzenie na drodze.

Polecane  Napadli i skopali mężczyznę w centrum Lubska. Skatowanemu zabrali telefon

43-latek z Zielonej Góry stracił prawo jazdy. – Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia na drodze – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik krośnieńskiej drogówki. O tym na jak długo straci dokument zadecyduje sąd. – Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierowców powodujących swoimi manewrami zagrożenie na drodze – podkreśla asp. sz. Kocur.

Langner odszkodowania
Reklamy