Zielonogórzanka ugryzła mężczyznę w klatkę piersiową wiedząc, że ma wirusowe zapalenie wątroby

Przed sądem w Zielonej Górze stanie 34-letnia kobieta. Została oskarżona o narażenie mężczyzny zakażeniem wirusowym zapaleniem wątroby przez jego ugryzienie.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2018 r. w Zielonej Górze. 34-latka wiedząc, że jest dotknięta wirusowym zapaleniem wątroby typu C (WZW C), chorobą zakaźna, ugryzła mężczyznę w klatkę piersiową.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna doznał rany kąsanej skóry klatki piersiowej. Wobec podejrzanej prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz kontaktu z nim. – Akt oskarżenia przeciwko kobiecie trafił już do sądu – mówi prokuratro Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury oOręgowej.

Zgodnie z przepisami osoba, która wie, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega karze do 5 lat więzienia. Konsekwencją wirusowego zapalenie wątroby typu C, jest marskość wątroby i rak.