Zlikwidowane laboratorium produkujące narkotyki. Przejęto towar wart ponad 41 mln zł (FILM)

Zlikwidowane laboratorium produkujące narkotyki.

Policjanci CBŚP zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych. Podczas akcji funkcjonariusze przejęli ponad tonę częściowo skrystalizowanego klefedronu (4CMC) wartego 41 mln zł. W wielkopolskim wydziale Prokuratury Krajowej zatrzymane trzy osoby usłyszały zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych i udziału w gangu.

Funkcjonariusze z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie woj. wielkopolskiego członkowie zorganizowanej grupy przestępczej stworzyli laboratorium, w którym wytwarzają hurtowe ilości substancji psychotropowych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z ustaleń śledczych wynikało, że produkcja narkotyków może odbywać się cyklicznie, co kilka tygodni. Mając takie informacje policjanci CBŚP przeprowadzili akcję, pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Przejęto towar wart ponad 41 mln zł

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali trzy osoby i zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych. Zabezpieczyli m.in. częściowo skrystalizowaną substancję o masie ponad tony, która była finalnym produktem procesu chemicznego. Po wstępnych badaniach w laboratorium stwierdzono, że jest to 4CMC czyli klefedron, którego szacunkowa wartość wynosi około 41 mln zł.

Przy likwidacji laboratorium wsparcia policjantom CBŚP udzielili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Chemiczno – Ekologicznej „Poznań 6” Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Trzem zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty nielegalnego wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Sąd Rejonowy w Poznaniu, na wniosek prokuratury wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.