Toyota Zielona Góra

Złodzieje okradli blok w budowie w Zielonej Górze. Niedawno wyszli z więzienia (FILM, ZDJĘCIA)

Złodzieje okradli blok w budowie w Zielonej Górze

Policjanci zielonogórskiej patrolówki zatrzymali na gorącym uczynku trzech złodziei, którzy włamali się na teren nowobudowanego bloku i ukradli różne elektronarzędzia. Wszyscy są znani policjantom. Usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani.

Przed kilkoma dniami, dyżurny zielonogórskiej komendy miejskiej odebrał telefon od świadka, który poinformował, że na budowie bloku przy ul. Nowej doszło do włamania. Dyżurny skierował na miejsce patrol, aby sprawdzić tę informację.

Gdy policjanci dotarli na miejsce zauważyli wychodzących z budynku trzech mężczyzn. Mieli przy sobie różne przedmioty. Natychmiast ich zatrzymali. – Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyźni dokonali kradzieży elektronarzędzi: przecinarki do betonu, piły tarczowej, szlifierki kątowej oraz przedłużaczy bębnowy – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zatrzymani to osoby w wieku od 33 do 40 lat. Wszyscy są znani policji i wcześniej wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa.

Dwaj z nich to mieszkańcy Zielonej Góry. 40-latek jest mieszkańcem powiatu nowosolskiego. Wartość narzędzi, które próbowali wynieść sprawcy to co najmniej 7 tys. zł. Skradzione narzędzia w całości odzyskano i przekazano właścicielowi.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grożą im za to kry po 10 lat więzienia. Dodatkowo śledczy z komisariatu ustalili, że dwaj z zatrzymanych mężczyzn niedawno wyszli z więzienia gdzie siedzieli za podobne przestępstwa. Teraz będą odpowiadać w warunkach recydywy. Grozi im więc po nawet 15 lat więzienia.

Zostań kierowcą bolta