Złodziejska para zatrzymana przez policjantów w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy ukradli rower z klatki schodowej jednego z bloków przy ulicy Rzeźniczaka.

Zielonogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy ukradli rower z klatki schodowej jednego z bloków przy ulicy Rzeźniczaka. Rower został odzyskany, a zatrzymani usłyszeli zarzuty. Kobieta ponadto okazała się być sprawczynią kradzieży w jednym z marketów budowlanych.

Kilka dni temu zielonogórzanka zgłosiła kradzież swojego roweru, który na noc pozostawiła na klatce schodowej bloku na ul. Rzeźniczaka. Policjanci kryminalni z I komisariatu rozpoczęli działania operacyjne.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po  kilku dniach uzyskali informacje o tym, kto może być sprawcą kradzieży roweru. Wstępnie wytypowali 28-letnią kobietę i 37-letniego mężczyznę.

Ukradli rower z bloku w Zielonej Górze

We wtorek, 13 września policjanci zdobyli informacje o tym, że 28-letnia kobieta może być na ulicy Dąbrowskiego. Na miejsce pojechali policjanci z zespołu wywiadowczego i zatrzymali 28-letnią kobietę jadącą skradzionym rowerem.

Dzień później kryminalni zatrzymali także wytypowanego wcześniej 37-latka. Zarówno kobieta jak i mężczyzna przyznali się do kradzieży roweru, za którą usłyszeli zarzuty.

Oboje są doskonale znani zielonogórskim policjantom i byli już wcześniej notowani  karani za różne kradzieże. Podczas postępowania okazało się, że zatrzymana 28-latka jest także sprawczynią kradzieży laserowego dalmierza z jednego z marketów budowlanych.

Zatrzymani przyznali się do winy. Za kradzież grożą im kary do 5 lat więzienia.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl