Została sama z sześciorgiem dzieci. Zareagował dzielnicowy z krośnieńskiej policji (FILM, ZDJĘCIA)

Na apel dzielnicowego odpowiedziała również Szkoła Podstawowa numer 3 z Odziałem Integracyjnym w Gubinie, która włączyła się w pomoc potrzebującym.

Uśmiech w oczach mieszkanki gminy Bobrowice, to najlepsze podziękowanie jakie otrzymał dzielnicowy st. sierż. Marcin Piłat. Poruszony sytuacją życiową rodziny, zorganizował dla nich zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów. W środę, 5 kwietnia, podczas odwiedzin, przekazał zebrane rzeczy i zapewnił, że zawsze mogą liczyć na jego pomoc.

St. sierż. Marcin Piłat, to policjant krośnieńskiej komendy, który od stycznia b.r. objął stanowisko dzielnicowego na terenie gminy Bobrowice. – Jako nowy dzielnicowy wspólnie z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobrowicach poznaje mieszkańców i rozpoznaje ich potrzeby – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W trakcie takich wizyt poznał historię kobiety, która po śmierci męża, będącego jedynym żywicielem rodziny, pozostała sama z szóstką dzieci w różnym wieku. Poruszony trudną sytuacją życiową rodziny wiedział, że zrobi wszystko  żeby im pomóc.

Dzielnicowy zorganizował świąteczną zbiórkę

Po ustaleniu najważniejszych potrzeb, zorganizował wśród koleżanek i kolegów z komendy policji w Krośnie Odrzańskim zbiórkę ubrań, przyborów szkolnych i innych artykułów które z pewnością przydadzą się rodzinie.

Na apel dzielnicowego odpowiedziała również Szkoła Podstawowa numer 3 z Odziałem Integracyjnym w Gubinie, która włączyła się w pomoc potrzebującym. Marcinowi bardzo zależało na tym, by jeszcze przed świętami wielkanocnymi mógł dostarczyć rodzinie potrzebne rzeczy. Udało się i w środę podczas odwiedzin, przekazał im zebrane dary.

Czytaj też – Pani Kasia sama wychowuje siedmioro dzieci. Wielką niespodziankę sprawili jej policjanci (ZDJĘCIA)

Kobieta z wdzięcznością przyjęła podarki i podziękowała za okazaną pomoc i wsparcie. Z pewnością nie było to ostatnie spotkanie dzielnicowego z tą rodziną.

– Mamy nadzieję, że podarowane prezenty, choć trochę odciążą tę rodzinę – mówi kom. Kulka i dodaje, że policjanci będą kojarzyć się nie tylko z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku, ale również z tym, że potrafią także pomagać z potrzeby serca.