Żużlowcy Falubazu z mieszkańcami posadzili kolejne drzewa w Zielonej Górze (FILM, ZDJĘCIA)

Żużlowcy Falubazu z mieszkańcami posadzili kolejne drzewa w Zielonej Górze. fot. poscigi.pl

olejne drzewa zostały posadzone w sobotę, 25 lutego, w ramach podwójnego jubileuszu Zielonej Góry. Tym razem mowa o 71 wiśniach i czterech gruszach, które posadzono przy ulicy Rydza–Śmigłego. Co ważne, wszystkie drzewka są ozdobne, więc nie będzie problemu i bałaganu z owocami. 

Dlaczego właśnie w tym miejscu? – Wspólnie z UZ szukamy miejsc, które trzeba zmienić. Wielokrotnie mówiliśmy też o tworzeniu zielonych korytarzy. To miejsce aż się prosiło o nowe nasadzenia i mamy nadzieję, że już niedługo będzie tu zielono – mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze..

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Drzewa sadzili nie tylko mieszkańcy i pracownicy ZGK, ale także prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. – To nie pierwszy raz, idzie nam coraz sprawniej. Pomimo nie najlepszej aury, przyszło dużo zielonogórzan. Pokazuje to, że mieszkańcy chcą mieć swoje drzewa – mówi prezydent Kubicki.

Żużlowcy posadzili drzewa w Zielonej Górze

Za łopaty chwycili tym razem również sportowcy i miłośnicy Falubazu, czyli zielonogórskiego klubu żużlowego. – Nasz klub jest wpisany w krajobraz i działalność miasta, więc dlaczego mielibyśmy i drzew nie sadzić. Zawsze staramy się wspierać tego typu akcje. Bo jest to ważne dla mieszkańców i miasta – mówi Kamil Kawicki, prezes stowarzyszenia ZKŻ.

Jak zapowiadają władze miasta – kolejne nasadzenia są już w planach.

źródło wzielonej.pl