13 kolizji w jeden dzień

Wczorajsze bardzo obfite opady śniegu, śliskie nawierzchnie i ograniczona widoczność były wyjątkowo kłopotliwe dla kierujących. Tylko wczoraj doszło w Zielonej Górze i na terenie powiatu do 13 kolizji.

Dyżurny zielonogórskiej policji odebrał wczoraj 13 zgłoszeń o kolizjach i wiele telefonów o innych utrudnieniach na drogach. Największa kolizja miała miejsce na ul. Staszica w Zielonej Górze, gdzie autobus MZK ślizgając się na jezdni uderzył aż w pięć aut.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W godzinach popołudniowych autobus z pasażerami przewrócił się na ogrodzenie posesji w Grabowcu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca autobusu próbował uniknąć zderzenia z samochodem ciężarowym, który zajechał mu drogę.

Samochody ciężarowe były często przyczynami korków, kiedy nie mogły podjechać pod wzniesienia, jak w Wilkanowie gdzie przez kilka godzin kierowcy stali nie mogąc przejechać po śliskiej nawierzchni. Dyżurny jednostki wielokrotnie zgłaszał zarządcom dróg konieczność odśnieżania i posypywania śliskich nawierzchni w celu ułatwienia kierowcom przejazdu.

Niestety, kierujący często sami zapominają o zachowaniu należytej ostrożności. Dlatego bardzo prosimy wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do panujących warunków i zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych, którzy gdy wcześnie zapada zmierzch mogą być słabo widoczni.

Reklama pościgi