Włamywacz zaatakował policjantów

  Mieszkaniec gminy Pełczyce dostał poręczenie majątkowe oraz dozór policji po tym, jak usiłował włamać się do sklepu i zaatakował interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy, 5 grudnia. Policjanci kontrolowali obiekty handlowe. Około 4.00 nad ranem otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie gminy Strzelce Krajeńskie prawdopodobnie  doszło do włamania.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Przybyli na miejsce policjanci zauważyli, że drzwi sklepu są otwarte a wewnątrz pali się światło. Kiedy weszli do środka zastali zamaskowanego w kominiarce mężczyznę, który na widok policjantów ruszył do ataku, a następnie usiłował uciec. Sprawca nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i stawiał opór. Został obezwładniony i przewieziony do policyjnej izby zatrzymań, gdzie spędził noc.

  Włamywacz spakował towar w kilka toreb i przygotował do wyniesienia artykuły spożywcze i wyroby tytoniowe o łącznej wartości około 3000 zł. Kradziony towar miał zamiar przewieźć rowerem do swojego domu.

  51-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania włamania i napaści na funkcjonariuszy policji. Dzisiaj prokurator zdecydował, że sprawca zostanie oddany pod dozór policji oraz musi wpłacić poręczenie majątkowe.

  Za swoje czyny sprawca odpowie przed sądem, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.