Toyota Zielona Góra

17-latek zgwałcił swojego 8-letniego niepełnoprawnego kuzyna. W więzieniu posiedzi dłużej

Do bulwersującego dramatu doszło w 2018 r. Wtedy 17-letni chłopak dwa razy zgwałcił 8-letniego niepełnosprawnego kuzyna. 8-latek skarżył się rodzinie, ale nikt mu nie uwierzył. Pomogli dopiero nauczyciele z jego szkoły, który powiadomili odpowiednie służby. Gwałciciel usłyszał wyrok, ale prokuratura wystąpił z apelacją.

W czerwcu br. poznański sąd okręgowy skazał nastolatka na kare trzech lata więzienia. To była kara za jeden gwałt. Drugie zdarzenie uznano jako doprowadzenie do innej czynności seksualnej. Prokuratura jednak nie zgodziła się z wyrokiem sądu uznając go za zbyt łagodny. W apelacji oskarżyciel domagał się znacznie wyższej kary dla nastoletniego gwałciciela.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

17-latek zgwałcił 8-letniego niepełnoprawnego kuzyna

Sąd Apelacyjny wydał wyrok, ostrzejszy. Gwałciciel został skazany na 5 lat więzienia. Dodatkowo przez 8 lat nie będzie mógł kontaktować się z kuzynem oraz zbliżać się do niego na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Nastolatek również ponownie stanie przed sadem. Odpowie za zmuszanie kuzyna do całowania. Będzie to powtórny procesu, ponieważ gwałciciela od tego zarzutu wcześniej uniewinniono. Z tym nie zgodził się sąd apelacyjny.

Toyota Zielona Góra