46-latek wykopał i… ukradł wielkie drzewa

Rakoniewiccy policjanci zatrzymali złodzieja dziewięciu drzew, rosnących przy rowach melioracyjnych, będących własnością Urzędu Miasta i Gminy Wielichowo. Na terenie posesji 46-letniego mieszkańca tej gminy policjanci znaleźli przyczepę z wykopanymi wielkimi drzewami.

W dniu 28 stycznia br. rakoniewiccy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży dziewięciu wieloletnich drzew, rosnących przy jednym z rowów melioracyjnych w miejscowości Prochy, w gminie Wielichowo. W toku podjętych czynności okazało się, że sprawcą tej kradzieży jest 46-letni mieszkaniec tej gminy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na terenie posesji tego mężczyzny policjanci, wraz z urzędnikami, znaleźli przyczepę ciągnikową wypełnioną po brzegi świeżo wyrwanymi z korzeniami drzewami. Specjaliści z wielichowskiego urzędu ustalili, że drzewa należą do gatunku olchy czarnej, a zmierzona objętość niektórych z tych drzew przekraczała nawet ponad 1 metr.

Szkody poniesione przez gminę wstępnie wyceniono na kilkaset złotych. Rakoniewiccy policjanci wykonali szereg czynności procesowych w powyższej sprawie, wykonując między innymi oględziny drzew jak i miejsc ich kradzieży.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do nawet 5 lat więzienia.