Akcja „Boże Narodzenie”. Doszło do 11 wypadków, w których zginęły trzy osoby

Lubuska policja zakończyła akcję „Boże Narodzenie”. Doszło do 11 wypadków, w których zginęły trzy osoby. Policjanci skontrolowali kilka tysięcy kierowców. Wpadło 24 pijanych kierujących.

Tegoroczne działania w okresie świąt Bożego Narodzenia trwały aż sześć dni. Policjanci kontrolowali drogi województwa lubuskiego. Duży ruch, zgodnie z założeniami, można było zauważyć już przed weekendem, zwłaszcza na autostradzie A2, trasie S3 czy drogach krajowych. Byli tam widoczni policjanci, gotowi pomagać podróżnym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od piątku, 21 grudnia, do środy, 26 grudnia, doszło do 11 wypadków, w których zginęły 3 osoby a 11 zostało rannych. W piątek, 21 grudnia, na drodze między miejscowościami Lipno-Drezdenko kierowca volkswagena golfa, z nieustalonej przyczyny, zjechał na pobocze. Dachował i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęli 22-latek i 21-letni pasażer.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek, 25 grudnia, na drodze wojewódzkiej nr 294. Na odcinku Jasień-Tuplice 32-latek jadący volkswagenem polo, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Zginał na miejscu. Podczas sześciodniowych działań, jedynie w wigilijny poniedziałek nie odnotowano wypadków.

Policjanci skontrolowali kilka tysięcy kierujących. Zatrzymali 24 pijanych kierujących.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl