Samochody.pl - poscigi.pl

Akcja „Boże Narodzenie”. Doszło do 11 wypadków, w których zginęły trzy osoby

Lubuska policja zakończyła akcję „Boże Narodzenie”. Doszło do 11 wypadków, w których zginęły trzy osoby. Policjanci skontrolowali kilka tysięcy kierowców. Wpadło 24 pijanych kierujących.

Tegoroczne działania w okresie świąt Bożego Narodzenia trwały aż sześć dni. Policjanci kontrolowali drogi województwa lubuskiego. Duży ruch, zgodnie z założeniami, można było zauważyć już przed weekendem, zwłaszcza na autostradzie A2, trasie S3 czy drogach krajowych. Byli tam widoczni policjanci, gotowi pomagać podróżnym.

Od piątku, 21 grudnia, do środy, 26 grudnia, doszło do 11 wypadków, w których zginęły 3 osoby a 11 zostało rannych. W piątek, 21 grudnia, na drodze między miejscowościami Lipno-Drezdenko kierowca volkswagena golfa, z nieustalonej przyczyny, zjechał na pobocze. Dachował i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęli 22-latek i 21-letni pasażer.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek, 25 grudnia, na drodze wojewódzkiej nr 294. Na odcinku Jasień-Tuplice 32-latek jadący volkswagenem polo, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Zginał na miejscu. Podczas sześciodniowych działań, jedynie w wigilijny poniedziałek nie odnotowano wypadków.

Policjanci skontrolowali kilka tysięcy kierujących. Zatrzymali 24 pijanych kierujących.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl