Samochody.pl - poscigi.pl

Akcja drogówki w Zielonej Górze. Plaga wykroczeń przed pasami. Surowe mandaty

Od samego rana zielonogórska drogówki bacznie przygląda się kierowcom. Niestety jest źle.

Od samego rana w czwartek, 5 października, w Zielonej Górze trwa akcja „Pieszy bezpieczny na przejściu”. To wojewódzkie działania, w których biorą udział policja zielonogórskiej drogówki. Niestety dobrze nie jest. Plaga wykroczeń na przejściach oraz w ich okolicach.

Policjanci zielonogórskiej drogówki do południa ujawnili osiem poważnych, wręcz rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego popełnionych przez kierujących wobec pieszych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przykładem jest kierujący audi. Na ulicy Sulechowskiej, o godz. 12.40 wyprzedził inny pojazd właśnie na przejściu dla pieszych. Dostał mandat 1,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

Akcja „Pieszy bezpieczny na przejściu” to działania, podczas których policjanci drogówki zwracają uwagę na manewry kierowców przed przejściami dla pieszych oraz na zebrach. Niestety takie działania są potrzebne ponieważ potrącenie na pasach to poważny problem.

Akcja drogówki w Zielonej Górze

Od samego rana zielonogórska drogówki bacznie przygląda się kierowcom. Niestety jest źle. Fatalne manewry kierowców przed pasami oraz na przejściach dla pieszych to plaga.

Króluje nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Potem jest wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim oraz omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych. Grozi za to surowy mandat.

– Za tego rodzaju wykroczenia taryfikator przewiduje kwotę mandatu 1,5 tys. zł oraz 15 pkt karnych – mówi nadkom. Katarzyna Świerkowska-Teska, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl