Aż 11 kierowców straciło prawa jazdy w jeden dzień (FILM)

Policjanci gorzowskiej drogówki tylko we wtorek, 12 maja, zatrzymali 11 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista jechał aż o 80 km/h więcej niż pozwalały przepisy. Policjanci ukarali kierowców mandatami i zatrzymali ich prawa jazdy na trzy miesiące.

We wtorek policjanci gorzowskiej drogówki, przy wykorzystaniu nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem, sprawdzali prędkość z jaką jeżdżą kierowcy. Działania prowadzono na drogach powiatu gorzowskiego. Niestety, mundurowi zatrzymali aż 11 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista jechał audi z prędkością 131 km/h, co oznacza ,że przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 81 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymano im również prawa jazdy na trzy miesiące.

Dobre warunki pogodowe, sucha jezdnia, a także mniejszy w ostatnim czasie ruch na drodze powoduje, że kierowcy mocniej niż zazwyczaj wciskają pedał gazu. Wyższa prędkość niestety automatycznie przekłada się na dłuższą drogę hamowania, co w konsekwencji skutkuje krótszym czasem na reakcję za kierownicą. – Tzw. „gaz do dechy” może mieć tragiczne skutki. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, przekraczanie jej dopuszczalnej wartości jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych – zaznacza podkom. Maciej Kimet z biura prasowego lubuskiej policji.