Wpadło trzech pijanych kierowców ciężarówek. Byli mocno upici

Zatrzymani przez świebodzińską policję kierowcy ciężarówek mieli od 1,6 do blisko 2 promili alkoholu. W takim stanie jeździli ciężarówka ważącymi kilkadziesiąt ton.

48-latek z woj. lubuskiego jechał ciężarową scanią z naczepą, jedną z bardziej ruchliwych dróg, trasą krajową nr 92. Po zatrzymaniu do kontroli wydmuchał aż 1,6 promila alkoholu. Kolejnych dwóch pijanych kierowców policjanci zatrzymali na terenie jednego z parkingów przy trasie. W miejscu, gdzie mężczyźni kierowali pojazdami odbywa się bardzo duży ruch pieszych i pojazdów, a z parkingu i infrastruktury korzysta kilkuset kierowców ciężarówek. Obaj kierujący,48- i 54-latek z Ukrainy, zostali zatrzymani w tym samym czasie. Mężczyźni manewrowali wielotonowymi pojazdami pomiędzy ludźmi i innymi autami mając 1,9 i 1,8 promila alkoholu.

Pijani kierowcy stracili prawa jazdy. Stracą oni wszystkie kategorie oraz otrzymają zakaz prowadzenia na okres minimum trzech lat, grozi im kara do dwóch lat więzienia oraz grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.