Aż 76 kierowców straciło prawa jazdy. W wakacje będą pasażerami

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED tylko w czerwcu zatrzymali prawa jazdy 76 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze grupy SPEED codziennie w służbie na rzecz bezpieczeństwa drogowego spotykają kierowców, którzy za nic mają przepisy. Są to sytuacje zagrażające innym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci kończą niebezpieczną jazdę kierowców, którzy chwilę wcześniej zdecydowali się na groźny i nieprzemyślany manewr.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od lat najczęstszą przyczyną wypadków jest zbyt szybka jazda i niedostosowanie prędkości do panujących warunków. Dlatego policjanci grupy SPEED reagują zdecydowanie. Tylko w czerwcu gorzowska drogówka zatrzymała aż 76 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W 2019 r. takich sytuacji było ponad 150, w tym roku już 250. – Zatrzymani w czerwcu kierowcy przez całe wakacje będą musieli jeździć na miejscu pasażera lub przesiąść się do komunikacji publicznej – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.