Bandzior pistoletem celował do policjantów, wcześniej uciekał policji. Grozi mu 10 lat więzienia (FILM)

Bandzior pistoletem celował do policjantów.

Policjanci po pościgu zatrzymali 32-latka z gminy Gubin, który jadąc audi nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki uderzył w radiowóz. Mężczyzna był agresywny wobec funkcjonariuszy, stawiał opór podczas zatrzymania, a także miał przy sobie broń, którą celował do policjantów i groził jego użyciem. We wtorek, 14 marca, został tymczasowo aresztowany.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 11 marca. Policjanci z Gubina w miejscowości Grabice zauważyli audi. postanowili skontrolować kierowcę. Kierujący widząc policjantów zawrócił, a następnie zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Informacja o pościgu trafiła do policjantów będących w służbie, którzy to nieoznakowanym radiowozem zablokowali drogę kierującemu audi. – Ten nie zwalniając uderzył w policyjny pojazd, a następnie zatrzymał się – mówi kom. Justyna Kula, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Czytaj też – Senator Dowhan walczy z byłą żoną w sądzie o pieniądze. Chodzi o obraźliwe wpisy na przelewach alimentów (ZDJĘCIA)

Policjanci dobiegli do auta, a następnie usiłowali wyciągnąć z niego kierującego. Mężczyzna  wtedy wycelował w policjantów pistoletem. Groził, że zacznie strzelać. Policjant wytrącił mu pistolet z ręki. Mężczyzna zaczął wyrywać się i szarpać. – W pewnym momencie włączył bieg wsteczny i zaczął cofać wraz z interweniującymi wobec niego policjantami, uderzając w drzewo – mówi kom. Kulka.

Bandzior pistoletem celował do policjantów

Policjant zaciągnął ręczny hamulec audi, wyhamowując w ten sposób prędkość z jaką poruszał się samochód, a po jego zatrzymaniu się wyrwał kluczyki ze stacyjki.

Czytaj też – Rozbite trzy samochody. Winny kierujący samochodem z odpadami (ZDJĘCIA)

W trakcie obezwładniania mężczyzna był cały czas agresywny, wyzywał policjantów, szarpał, kopał i uderzał. 32-latek został obezwładniony i zatrzymany do wyjaśnienia.  Miła do pół promila alkoholu. Od zatrzymanego pobrano krew do badań laboratoryjnych. Na miejsce przyjechał zespół dochodzeniowo – śledczy wraz z technikiem kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsce zdarzenia, a także zabezpieczyli broń do badań balistycznych broń.

Mężczyzna jest bardzo dobrze znany gubińskim policjantom. W poniedziałek, 13 marca, został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzut ucieczki policji, czynnej napaści na policjantów, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a także zmuszania od odstąpienia od zatrzymania. Nadto mając na względzie wcześniejsze czyny przestępcze mężczyzny, prokurator postawił mu także zarzuty związane z paserstwem.

We wtorek, 14 marca, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 32-latka tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.  Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl