Bezduszna szajka oszustów okradała seniorów metodą „na policjanta”. Dwóch mężczyzn i kobietę zatrzymała nowosolska policja

Nowosolscy policjanci zatrzymali trzy osoby, dwóch mężczyzn i kobietę, zajmujące się oszustwami metodą „na policjanta”. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy w Nowej Soli aresztował jednego z mężczyzn. Drugi trafił już do więzienia, ponieważ był poszukiwany. Obu grozi kara do 8 lat więzienia.

Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch przestępców, którzy oszukiwali ludzi metodą „na policjanta”. Ukradli seniorom łącznie ponad 440 tysięcy złotych. Działali pod koniec 2022 r.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Oszukani seniorzy telefonicznie dowiadywali od fałszywych funkcjonariuszy, że osoba im najbliższa spowodowała wypadek i muszą przekazać mundurowym sporą kwotę pieniędzy. Tylko wtedy członek ich rodziny nie trafi do więzienia.

W historię uwierzyło kilkanaście osób z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego po otrzymaniu zgłoszeń od poszkodowanych osób natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone działania, żeby ustalić i zatrzymać oszustów.

Szajka oszustów okradała seniorów metodą „na policjanta”

– Policjanci sprawdzili wiele informacji związanych z tym zdarzeniem, w wyniku których zatrzymali dwóch mężczyzn i jedną kobietę – mówi asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie oszustw na szkodę seniorów.

Policja odzyskali znaczną część pieniędzy, ponad 300 tysięcy złotych, które wróci do osób poszkodowanych.

– Sukces nowosolskich policjantów to efekt intensywnych, konsekwentnych i skrupulatnych ich działań, skutkujący rozpracowaniem i zatrzymaniem przestępców, którzy wykorzystując nadmierną ufności i dobre serce seniorów niejednokrotnie pozbawiali ich oszczędności całego życia – mówi asp. Sęczkowska.

Czytaj też – Szóstka w Lotto padła w Zielonej Górze. Szczęściarz zgarnął niemal 7 mln zł

Mężczyźni w wieku 27 i 30 lat oraz 28-letnia kobieta odpowiedzą za przestępstwa, za które grożą im kary do 8 lat więzienia. Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował wobec jednego z oszustów tymczasowy areszt. Drugi trafił już do więzienia, ponieważ był poszukiwany. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymane osoby nie stoją też za innymi oszustami na szkodę seniorów. Sprawa ma charakter rozwojowy.