Samochody.pl - poscigi.pl

Bezduszna szajka oszustów okradała seniorów metodą „na policjanta”. Dwóch mężczyzn i kobietę zatrzymała nowosolska policja

Nowosolscy policjanci zatrzymali trzy osoby, dwóch mężczyzn i kobietę, zajmujące się oszustwami metodą „na policjanta”. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy w Nowej Soli aresztował jednego z mężczyzn. Drugi trafił już do więzienia, ponieważ był poszukiwany. Obu grozi kara do 8 lat więzienia.

Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch przestępców, którzy oszukiwali ludzi metodą „na policjanta”. Ukradli seniorom łącznie ponad 440 tysięcy złotych. Działali pod koniec 2022 r.

Oszukani seniorzy telefonicznie dowiadywali od fałszywych funkcjonariuszy, że osoba im najbliższa spowodowała wypadek i muszą przekazać mundurowym sporą kwotę pieniędzy. Tylko wtedy członek ich rodziny nie trafi do więzienia.

W historię uwierzyło kilkanaście osób z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego po otrzymaniu zgłoszeń od poszkodowanych osób natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone działania, żeby ustalić i zatrzymać oszustów.

Szajka oszustów okradała seniorów metodą „na policjanta”

– Policjanci sprawdzili wiele informacji związanych z tym zdarzeniem, w wyniku których zatrzymali dwóch mężczyzn i jedną kobietę – mówi asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie oszustw na szkodę seniorów.

Policja odzyskali znaczną część pieniędzy, ponad 300 tysięcy złotych, które wróci do osób poszkodowanych.

– Sukces nowosolskich policjantów to efekt intensywnych, konsekwentnych i skrupulatnych ich działań, skutkujący rozpracowaniem i zatrzymaniem przestępców, którzy wykorzystując nadmierną ufności i dobre serce seniorów niejednokrotnie pozbawiali ich oszczędności całego życia – mówi asp. Sęczkowska.

Czytaj też – Szóstka w Lotto padła w Zielonej Górze. Szczęściarz zgarnął niemal 7 mln zł

Mężczyźni w wieku 27 i 30 lat oraz 28-letnia kobieta odpowiedzą za przestępstwa, za które grożą im kary do 8 lat więzienia. Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował wobec jednego z oszustów tymczasowy areszt. Drugi trafił już do więzienia, ponieważ był poszukiwany. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymane osoby nie stoją też za innymi oszustami na szkodę seniorów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl