Bitwa uliczna. Kolejni uczestnicy ustawki zatrzymani przez policję (FILM, ZDJĘCIA)

fot. Lubuska policja

Gorzowscy policjanci zatrzymali kolejnych trzech uczestników, którzy w sobotę, 21 marca, brali udział w ustawce. Decyzją sądu dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a kolejny czeka na przeprowadzenie z jego udziałem czynności procesowych przez policję i prokuraturę.

Do ulicznej bitwy doszło w sobotę, 21 marca, wieczorem. Grupa około 30 zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników zorganizowała ustawkę przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Parkowej. Świadkowie bijatyki na miejsce wezwali policję. Na miejsce dotarły wszystkie dostępne gorzowskie patrole. Policjanci na miejscu zatrzymali 9 uczestników bójki w wieku od 19 do 31 lat. Wszyscy zostali aresztowani.

Policjanci cały czas szukają pozostałych uczestników bitwy ulicznej. We wtorek, środę i piątek gorzowscy kryminalni zatrzymali trzech kolejnych pseudokibiców w wieku 22, 23 i 37 lat. Dwaj już trafili do aresztu śledczego. 22-latek musi poczekać do zakończenia czynności procesowych, które są prowadzone przez policję i prokuraturę. – Zatrzymani usłyszeli lub usłyszą zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Wszystko to procesowo powiązane będzie z czynem o charakterze chuligańskim, bowiem doszło do rażącego zlekceważenia porządku prawnego – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Gorzowscy policjanci szukają pozostałych pseudokibiców biorących udział w tej bójce. Pomóc w tym ma zabezpieczony monitoring, nagrania oraz informacje od świadków, które mogą być kluczowe i o które zabiegają śledczy.