Co rodzice wyprawiają pod szkołą w Chynowie! Parkują jak chcą, zawracają nawet pod prąd (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Problem parkowania pod szkołą w Chynowie

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na niebezpieczne zachowanie rodziców dowożących dzieci do szkoły w Chynowie, dzielnicy Zielonej Góry.  – Czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś na to zwrócił uwagę?– pyta czytelnik.

Jak zaznacza czytelnik, niebezpieczne zjawisko ma miejsce kilka razy dziennie w dni robocze na skrzyżowaniu przy Zespole Edukacyjnym nr 1 w Chynowie przy ul. Truskawkowej. Rodzice przywożący i odbierający swoje dzieci ze szkoły mają za nic przepisy ruchu drogowego. – Swoją wygodę przedkładają ponad bezpieczeństwo bądź co bądź swoich dzieci – pisze czytelnik.

Rodzice stawiają swoje samochody gdzie popadnie nie zważając na znaki drogowe oraz bagatelizując przepisy ruchu drogowego. Chodzi m.in. o odległości, w jakich można parkować w okolicach przejść dla pieszych oraz przed skrzyżowaniem. – Niczym nowym jest tam zawracanie pod prąd na drodze jednokierunkowej. To wręcz standard w tym miejscu – zaznacza czytelnik.

Niebezpieczne zjawisko ma charakter systematyczny i skutecznie utrudnia bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie przy szkole. – Przede wszystkim jaki przykład ci ludzie dają swoim dzieciom – dziwi się czytelnik.

Policja zapowiada kontrole pod szkołą w Chynowie. – Pojawią się tam policjanci. Kierowcy łamiący przepisy muszą liczyć się z mandatami – mówi dla poscigi.pl asp. sztab. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Podobny problem dotyczy również szkół na ul. Zielonogórskiej oraz Francuskiej.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl