Co za bezmyślność! Pijany wandal szedł i niszczył zaparkowane samochody

35-latek celowo, bez żadnego powodu uszkodził kilka zaparkowanych samochodów na ulicach w Świebodzinie. Uderzał w nie ręką oraz paskiem. Policjant zauważył 35-latka na miejskim monitoringu. Pijany mężczyzna został zatrzymany.

W sobotę, 26 września, wieczorem pijany 35-latek szedł ulicami Świebodzina. W pewnym momencie, z niewiadomych przyczyn, ściągnął pasek od spodni i zaczął nim wymachiwać. Po chwili zaczął paskiem i ręką uderzać w zaparkowane samochody. Niszczył lusterka, rysował i wgniatał karoserię. Zdarzenie zostało zauważone przez świadka i zgłoszone na numer alarmowy. Agresor zdążył jednak uciec przed przyjazdem policji.

Policjanci zdobyli rysopis sprawcy wandala i zaczęli poszukiwania. Zastępca dyżurnego świebodzińskiej jednostki zauważył go na miejskim monitoringu. – Patrol szybko dotarł we wskazane miejsce i zatrzymał mężczyznę, dzięki czemu nie doszło do kolejnych uszkodzeń – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

35-latek nawet podczas interwencji był pobudzony. Nie chciał wykonywać poleceń policjantów. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Będzie musiał też pokryć starty, których jest sprawcą.