Derby Falubaz -Stal. Zielonogórska policja zatrzymała 19-latka, który odpalił race (FILM)

fot. Lubuska policja

Za nami kolejne żużlowe derby Ziemi Lubuskiej. Zielonogórscy policjanci, przy wsparciu funkcjonariuszy z innych jednostek, zabezpieczali to wyjątkowe wydarzenie sportowe. Niestety, nie obyło się bez incydentów, po których policjanci zatrzymali trzy osoby, a dwie inne zostały przewiezione do izby wytrzeźwień.

W niedzielę, 28 lipca, na stadionie żużlowym przy ul. Wrocławskiej odbyły się derby żużlowe pomiędzy zawodnikami Falubazu Zielona Góra i Stali Gorzów. Podczas imprezy odpalone zostały środki pirotechniczne. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 19-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego.  Byłs też próba wejścia na stadion mężczyzny z zakazem stadionowym, który usiłował przedostać się przez ogrodzenie. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty.

Trzecim zatrzymanym był mężczyzna, który w czasie trwania imprezy wdarł się na stadion bez biletu, wchodząc razem z inną osobą. Dwie osoby zamiast na mecz, trafiły do izby wytrzeźwień. – Pomimo tych incydentów, na które służby zareagowały natychmiastowo, imprezę można uznać za spokojną i bezpieczną – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zielonogórscy policjanci mają bardzo duże doświadczenie w zabezpieczaniu meczów żużlowych, w tym także takich jak minione derby. W zabezpieczeniu meczu brali udział zielonogórscy policjanci prewencji, ruchu drogowego, służby śledcze i kryminalni, których wspierali funkcjonariusze z samodzielnego pododdziału prewencji gorzowskiej komendy wojewódzkiej.