Duża akcja lubuskiej drogówki w ostatni wakacyjny weekend

W nadchodzący weekend na lubuskich drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Uwaga z pewnością będzie skupiona na dzieci i młodzież, którzy już za kilka dni rozpoczną nowy rok szkolny. Wszystko po to, aby ostatni, wakacyjny weekend upłynął spokojnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Ostatni wakacyjny weekend, 1-3 września, dla większości z nas będzie czasem powrotów z wakacyjnych podróży, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Dlatego już  od piątku, 1 września, od rana w pełnej gotowości są policjanci lubuskiej drogówki.

Radiowozu pojawia się na głównych drogach, takich jak autostrada A2 czy droga ekspresowa S3, ale również na drogach o mniejszym natężeniu ruchu. – Pojawią się tam liczne policyjne patrole. Mundurowi będą do dyspozycji wszystkich zmotoryzowanych. Służymy pomocą i radą w bezpiecznych powrotach do domu – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Akcja lubuskiej drogówki

Drogówka w nieoznakowanych radiowozach będzie zwracać będą szczególną uwagę na prędkość, z jaką będą jechać kierowcy. – Niestety, to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze wciąż jest najczęstszą przyczyną wypadków – podkreśla podinsp. Maludy.

Oczywiście nie zabraknie kontroli trzeźwości kierujących.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl