Dwuletni chłopiec ciężko poparzony podczas rozpalania grilla. Śmigłowcem LPR trafił do szpitala

Dwuletni chłopiec został poparzony podczas rozpalania grilla rozpałką w płynie. Dziecko z poparzeniami ciała zostało przetransportowane śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do jednego z krakowskich szpitali. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w środę, 10 maja, ,około godziny 18 w miejscowości Skawa.  Jak wstępnie ustalili policjanci, 2-letni chłopiec został poparzony podczas rozpalania grilla z użyciem podpałki w płynie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Rodzice natychmiast zawieźli poparzonego chłopca do Rabki-Zdroju, gdzie na postoju karetek została mu udzielona pierwsza pomoc, po czym wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Dziecko z poważnymi poparzeniami głowy, tułowia oraz jednej z kończyn zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Prokocimiu.

Dziecko poparzone podczas rozpalania grilla

Rodzice w chwili zdarzenia byli trzeźwi. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony prokurator. Na miejscu policjanci wykonali swoje czynności, w tym oględziny miejsca zdarzenia.

Czytaj też – Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Ranne 52 osoby, w tym 10 ciężko

Policjanci z Rabki-Zdroju w prowadzonym dochodzeniu będą ustalać dokładne okoliczności zdarzenia. Sprawdzane będzie m.in. czy nie doszło do narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka przez osoby mające obowiązek opieki nad nim.