Dystrybucja węgla w Zielonej Górze w przyszłym tygodniu. Trwa weryfikacja, bo węgiel zamówił też… mieszkaniec bloku

Do 2 listopada w urzędzie miasta zostało złożonych aż ponad 3,5 tys. wniosków o dodatek węglowy. fot. UM

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze miasto zamówiło około 970 ton węgla dla prawie 400 gospodarstw domowych. – Myślę, że od przyszłego tygodnia surowiec będzie już trafiał do mieszkańców – mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK dla wiadomoscizg.pl.

Do 2 listopada w urzędzie miasta zostało złożonych aż ponad 3,5 tys. wniosków o dodatek węglowy, przy czym zrealizowano ich już 1098 na łączną kwotę prawie 3,3 mln zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z kolei na zakup węgla od ZGK zapisało się prawie 400 zielonogórskich rodzin. Listę zamknięto w piątek, 28 października.

– Ale telefony wciąż dzwonią, więc wpisujemy kolejne osoby na listę rezerwową – zaznacza Krzysztof Sikora, prezes ZGK. Konieczna jest też weryfikacja. – Niestety, ale zdarzają się pojedyncze przypadki, że to mieszkaniec bloku zamówił u nas węgiel – wyjaśnia prezes Sikora.

– Chcielibyśmy, aby ta cena była wyraźnie mniejsza niż 2 tys. zł. Wszystko jednak zależy od tego gdzie i w jaki sposób będziemy mogli odebrać surowiec od spółek Skarbu Państwa. Im bardziej te wyznaczone lokalizacje będą oddalone od Zielonej Góry, tym koszty transportu będą większe – wyjaśnia na lamach wiadomoscizg.pl prezes Sikora.

Realna dystrybucja węgla ruszy w przyszłym tygodniu. Najpóźniej od poniedziałku ZKG będzie dzwonić do mieszkańców i umawiać ich na konkretny dzień i godzinę. – Zakładamy, że dziennie będziemy w stanie obsłużyć 20 rodzin – mówi prezes Sikora.

Miasto nie zapomina o osobach, które mogą mieć problem z transportem. ZGK nawiązało kontakt z lokalnymi firmami z branży węglowej. Mieszkańcy podpisując w biurze dokumenty, będą mogli zamówić w tych firmach przewóz węgla.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi