Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Dziki opanowały Zieloną Górę. Prezydent Kubicki za odstrzałem (FILM CZYTELNIKA)

Codziennie dostajemy filmy i zdjęcia dzików na różnych zielonogórskich osiedlach. To jest już bardzo poważny problem. Jak na razie, na szczęście dziki nikogo nie zaatakowały, ale to się może zmienić.

Tym razem dostaliśmy film pokazujący dziki na ul. Bolesława Chrobrego. Szły oczywiście do śmietnika szukać tam pożywienia. Dziki od kilku tygodni codziennie pokazują się w różnych częściach miasta, na różnych osiedlach i ulicach w wielu miejscach jednocześnie. Niedawno dzik pogonił ludzi na Placu Pocztowym w centrum miasta. Dzik zaatakował psa w mieście. Na szczęście nie zaatakował dziecka. Kiedy tak się stanie może dojść do tragedii. Mieszkańcy miasta do dzików wzywają policję oraz straż miejską. Ci mogą jedynie straszyć dzikie zwierzęta. Te przegonione i tak wracają.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przepisy zabraniają strzelania do dzików w mieście. Zabraniają też wywożenia dzików z miasta z powodu ASF. – Co mamy z takimi dzikami zrobić? Tzw. zielona część społeczeństwa wymusiła pewne rozwiązania, które zabraniają pewnych rzeczy i dlatego problem jest. Ja uważam, że nie ma innego wyjścia, jestem zwolennikiem, żeby po prostu je odstrzelić. Na każdym osiedlu jest z tym problem. Bo inaczej my sobie z tym problemem nie poradzimy. Co możemy z tymi dzikami zrobić? Zabronić im wchodzenia do miasta? Trzeba je odstrzelić, nie ma na to innego rozwiązania – powiedział na antenie radia Index  Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl