Toyota Zielona Góra

Gang z kobietą na czele łupił plebanie. Okradali kiedy księża byli na kolędzie

Zatrzymane osoby podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Lubelska policja zatrzymała gang włamywaczy okradających plebanie. Wpadli gdy wracali z łupami po kolejnym włamaniu. Zabezpieczono pieniądze, wartościowe przedmioty i narzędzia służące do włamań. Grupa okradła pięć plebani i usiłowała włamać się do kolejnej. Wśród zatrzymanych jest 29-letnia kobieta i czterech mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat.

W środę, 18 stycznia, wieczorem grupa usiłowała włamać się do plebani na terenie gminy Ludwin. Z uwagi na to, że zostali spłoszeni, uciekli. Pomimo tego nie odpuścili i pojechali na kolejny włam na teren gminy Wólka. Tam podważając okno włamali się do plebani, skąd ukradli pieniądze. Gang okradał kiedy księża chodzili po kolędzie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Bezpośrednio po włamania łęczyńscy policjanci zatrzymali cztery osoby w samochodzie. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 25-26 lat oraz 29-letnia kobieta. To mieszkańcy Lublina. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pieniądze, wartościowe przedmioty, narzędzia służące do włamań oraz narkotyki.

Gang okradał plebanie

Wszystkie osoby trafiły do policyjnej celi. Policjanci zatrzymali również 34-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna to kompan zatrzymanych, który brał udział w innym włamaniu.

Jak się okazało sprawcy mają na swoim koncie pięć włamań do plebani znajdujących się w powiatach: lubelskim, puławskim i łęczyńskim.

Podczas przeszukania mieszkań i samochodów gangu włamywaczy policjanci znaleźli pieniądze, dewocjonalia, numizmaty oraz narzędzia do włamań.

Zatrzymane osoby podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o dokonanie kradzieży z włamaniem do co najmniej pięciu plebanii i usiłowanie włamania do jednej. Sprawa ma charakter rozwojowy.