Insp. Czebreszuk oficjalnie komendantem lubuskiej policji

Insp. Jerzy Czebreszuk oficjalnie komendantem lubuskiej policji.

Minister spraw wewnętrznych i administracji, na wniosek komendanta głównego policji powołał na stanowisko komendanta lubuskiej policji insp. Jerzego Czebreszuka.

We wtorek, 11 czerwca, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Tomasz Siemoniak powołał insp. Jerzego Czebreszuka na stanowisko komendanta lubuskiej policji. Powołanie nastąpiło na wniosek komendanta głównego policji, insp. Marka Boronia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Nowy szef lubuskich stróżów prawa wstąpił w szeregi policji w 1994 r. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w oddziale prewencji komendy stołecznej policji. W kolejnych latach służby związany był z pionem kryminalnym. 

W 2007 r. został komendantem komisariatu w Wisznicach. Siedem lat później objął stanowisko komendanta powiatowego w Radzyniu Podlaskim. Od sierpnia 2016 r. kierował komendą miejską policji w Białej Podlaskiej. W dniu, 27 marca, 2017 r. został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie, a  od 1 stycznia 2018 r. pełnił służbę na stanowisku I zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.

Insp. Jerzy Czebreszuk zarządza już lubuskim garnizonem Policji od niemal czterech miesięcy. W dniu, 28 lutego, 2024 r. zostały mu powierzone obowiązki na komendanta lubuskiej policji.

W trakcie dotychczasowej służby wyróżniony został miedzy innymi medalem Organizacji Narodów Zjednoczonych za służbę w siłach pokojowych ONZ oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym w Siedlcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.