Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Jechał ciężarówką na karcie kolegi. Podawał się za niego, ale zapomniał daty urodzenia

Jechał ciężarówką na karcie kolegi.

W środę, 8 marca, podczas kontroli ciężarówki wschowscy policjanci ujawnili, że 46 – letni kierowca korzystał z cudzej karty pracy i chciał wprowadzić mundurowych w błąd co do swoich danych osobowych. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Kierowca ciężarówki został zatrzymany do rutynowej kontroli. Kierowcą był 46-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna w tachografie miał aktywną kartę innego kierowcy.

Mężczyzna starał się wprowadzić funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości. – Ten plan nie powiódł się z uwagi na to, że zapomniał datę urodzin kolegi na, którego karcie podróżował – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie.

46-latek stracił prawo jazdy. W ciężarówce kierowca miał schowaną swoją kartę kierowcy. Wobec 46- latka sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Wschowska policja kontroluje ciężarówki

Wschowska drogówka monitorując stan bezpieczeństwa w powiecie wschowskim kontrolując ciężarówki. Celem policyjnych kontroli jest ujawnianie kierowców, którzy postanowili ruszyć w trasę po pijanemu.

Wyeliminowanie lekkomyślnych kierowców, którzy poruszają się pojazdami wielkogabarytowymi bądź busami, których stany techniczne bardzo często nie spełniają norm i stanowią realne zagrożenie na drogach nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl